22 Ağustos Özgürlüğün Kısıtlanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Arkadaşlar internete bir kaç haber gördüm doğrumu yanlışmı size sormak istedim 22 Ağustosta internete bir şey oluyormuş herkezin interneti filitreleniyormuş yada öyle birşey olayın detaylarını biliyormusunuz ?

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Bu uygulama Amerika , İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde de varmı acaba ? böyle saçma bir uygulama olmaz nasıl olacağı konusun da yaptığım araştırmalarda bağzı sitelerde paket halinde olacak isteyen istediği paketi kullana bilir bağzı sitelerde de engellenen sitelere girme girişiminde bulunsak bile ceza almıyacağımız ve bağzı sitelerde de alacağımız yazıyor açıkçası ne olacağını bende daha tam anlamış değilim. Ama tek kelimeyle böyle saçma bir olay bütün ülkenin internet erişimini kısıtlıyacak ve gereksiz bir şey olucağını düşünüyorum. Kim filitrelemek istiyorsa program veya servis sağlayıcısına başvurup engelletebilir. Ben bu yaptıkları olayda bir artniyet arıyorum.

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
30
(nowhere) in
Bu uygulama Amerika , İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde de varmı acaba ? böyle saçma bir uygulama olmaz nasıl olacağı konusun da yaptığım araştırmalarda bağzı sitelerde paket halinde olacak isteyen istediği paketi kullana bilir bağzı sitelerde de engellenen sitelere girme girişiminde bulunsak bile ceza almıyacağımız ve bağzı sitelerde de alacağımız yazıyor açıkçası ne olacağını bende daha tam anlamış değilim. Ama tek kelimeyle böyle saçma bir olay bütün ülkenin internet erişimini kısıtlıyacak ve gereksiz bir şey olucağını düşünüyorum. Kim filitrelemek istiyorsa program veya servis sağlayıcısına başvurup engelletebilir. Ben bu yaptıkları olayda bir artniyet arıyorum.

Aynen öyle.
Diğer ülkelerde böyle bi uygulama yok bu daha çok avrupa değil de çin ve kore de ki uygulamalara benziyo .
Mesela yurt içi paketi olacakmış sadece türk sitelerine girebilcekmişiz :D
Böyle abuk subuk gerizekalıca bi uygulama görmedim ben.
Mesela uygulamaya geçildi ben hiçbi şey istemesem bile beni zorunlu olarak standart pakete geçirecek.
Mesela evde cocuk var cocuk sitelere girmesin diye bende giremicem.
Oysaki ttnet in yaptığı AİLE KORUMASI var bunun gibi olsa kullanıcılar istedikleri gibi yasaklar koyabilseleer kendilerine bu doğru bişey.
Ama devlet hangi hakla bana karışıyo hala kavrayamıyorum.
Ben size şimdiden söyleyim bu vtunnel proksi falan işe yaramayacak biz çözümü daha şimdiden bulmuş gibiyiz.
Ama yasada cezai yaptırım var diyo bu ne tür zararlar verir bize onu da bilemiyorum.
Çok karmaşık türkiye iran yolunda önemli bi yol kateder bu yasayla o kadar diyorum.

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
En iyisi, olay ve yasa tasarısı kesinleşinceye kadar beklemek. Şimdi burada yasa hakkında konuşurken başka kişilerin günahına giriyoruz. :)

Ben konu hakkında açıklama yapan yetkililerin söylediklerine inanıyorum. İnternette kesin ve keskin bir kısıtlama olmayacağı ve sadece paketlerin bulunacağını, bu paketlerin alınması için de teşvik edileceği söyleniyor.

En iyisi bekleyip görelim...

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Belki saçma gelebilir ama hackten filen anlayan birileriyle görüşsek yada grup gibi bişey açsak resmi sitesine koysak vs. böyle şeyler yapamaz mıyız acaba ?

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Ne zaman belli olacağı hakkın bir bilgi varmı ?

Şuan meclis tatilde.:) Seçim sonrası olur gibime geliyor. Fakat bir sorun var; hükümet geçici olarak(TBMM tatilde olduğu için) kanun derecesinde karar alabiliyor. Fakat bu internet sansürü meselesi acil bir durum olmadığı için buna el atmazlar şimdilik.

Yasa tasarısı seçim öncesinde belli olur. Çünkü bu karar seçimde oy kullanacak olanları etkiler.

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
30
(nowhere) in
En iyisi, olay ve yasa tasarısı kesinleşinceye kadar beklemek. Şimdi burada yasa hakkında konuşurken başka kişilerin günahına giriyoruz. :)

Ben konu hakkında açıklama yapan yetkililerin söylediklerine inanıyorum. İnternette kesin ve keskin bir kısıtlama olmayacağı ve sadece paketlerin bulunacağını, bu paketlerin alınması için de teşvik edileceği söyleniyor.

En iyisi bekleyip görelim...

Devam edin inanmaya siz.
Bu mantıkla bu ülke bu hale geldi zaten.

19 Mar 2011
54
0
GFXCity
Cahil adamlar konuşunca böyle oluyor bence :)

==============================================================

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi ile ilgili basın toplantısı

Madde 8- Güvenli İnternet Hizmeti’nin seçilmediği durumda ne olacaktır?

Güvenli İnternet Hizmetini tercih etmeyen kullanıcının İnternet erişiminde mevcut duruma göre hiçbir farklılık olmayacaktır.
Güvenli İnternet Hizmeti’ni seçmeyen kullanıcı zaten kullandığı İnternet hizmetini aynen kullanmaya devam edecektir.

22 Ağustos internetin ölüm tarihi mi ? İşte cevap...

İzleyin Bilinçlenin.

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Cahil adamlar konuşunca böyle oluyor bence :)

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi ile ilgili basın toplantısı

Madde 8- Güvenli İnternet Hizmeti’nin seçilmediği durumda ne olacaktır?

Güvenli İnternet Hizmetini tercih etmeyen kullanıcının İnternet erişiminde mevcut duruma göre hiçbir farklılık olmayacaktır.
Güvenli İnternet Hizmeti’ni seçmeyen kullanıcı zaten kullandığı İnternet hizmetini aynen kullanmaya devam edecektir.

22 Ağustos internetin ölüm tarihi mi ? İşte cevap...

İzleyin Bilinçlenin.

Eline sağlık Cyber.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.