Defansive siber güvenlik İş alanı

Clen1x_

Yeni üye
16 Kas 2023
30
6
OneDrive
Defansive siber güvenlik elemanları nerde nasıl iş bulabiliyor. Kısaca olay şu aslında kendini evde geliştiren birisi evde kendi işini nasıl kurabilir , nerden iş alır freelance çalışır veya Nasıl iş bulup siber güvenlik alanında kendini geliştirip bu meslekten para kazanabilir. Yurt dışında güzel işler var fakat TR de böyle işlere falan pek denk gelmedim.
Not: Yazılım veya bilgisayar mühendisliği gibi bir bölüm okumadım

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
Defansive siber güvenlik elemanları nerde nasıl iş bulabiliyor. Kısaca olay şu aslında kendini evde geliştiren birisi evde kendi işini nasıl kurabilir , nerden iş alır freelance çalışır veya Nasıl iş bulup siber güvenlik alanında kendini geliştirip bu meslekten para kazanabilir. Yurt dışında güzel işler var fakat TR de böyle işlere falan pek denk gelmedim.
bug bounty yapabilirsin,
Sertifika alıp kurumlara cv bırakabilirsin veya LinkedIn gibi sitelerde iş ilanlarına göz gezdirebilirsin.

Ayrıca ise alımlarda mülakat çok önemlidir geçmiş mülakat sorularına çalışabilirsiniz.

Clen1x_

Yeni üye
16 Kas 2023
30
6
OneDrive
nerden alınan sertifika daha önemli gözükür hocam önerdiğin bir site vs var mı?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
Mesela içişleri bakanlığı etik hacker arayışı içerisinde sitesinden istenilen sertifikalara bakıp ilerleyebilirsin.

Sertifika bu işin resmi kısmı aslında asıl önemli olan yeteneklerin

freebsd

Üye
24 Nis 2020
137
62
Bu ülkede zor. Bu yüzden Freelance bir şeyi de yok. Bir tane iş ilanına başvuru sayısı binlerce olduğu için, zorun da zoru bir hale geliyor. Hatta siber güvenlik işine başvurduğumda yazılımcı olarak çalışmamı istemişlerdi :D ya bug bounty bakacaksın ya da yazılımcı vs olacaksın, başka yolu yok.

Üniversite okumadığın sürece bu alanda sertifikalarla bir yere varamazsın. Dene gör, karar senin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.