sosyal medya hack sorusu

17 Eki 2023
65
16
arkadaşlar hepinize merhaba ben insta hacklene yöntemi arıyorum bilen varmı ( brute force ve phising dışında ) birde saldırı kullanıcı yönlü olmasın lütfen sebebi kullanıcıları kandırmak zor oluyo yada şötle sorayım sadece kullanıcı adını bildiğimiz hesaba brute force veya phising yapmadan kullanıcının kendisi ile uğraşmadan nasıl girilir nasıl yapılır bir yolu varmı anlatırmısınız ?

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,707
392
Sydney
Brute force veya pshing yaparak. Ha diyorsan ben çok donanımlıyım bilgiliyim instagramda zero day bulursun dediğini yaparsın ama o kadar bilgili,tecrübeli değilsen brute force ve pshingten baska şansın yok

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
Bu dediğin öyle bir şey ki ; İnstgram da bir zafiyetle olabilecek bir şey. Sadece İnstgram için değil çoğu platform için hesapları ele geçirmek ya brute force (bu çok eskidi artık) ya da phising mecburi gibi bir şey.

17 Eki 2023
65
16
Bu dediğin öyle bir şey ki ; İnstgram da bir zafiyetle olabilecek bir şey. Sadece İnstgram için değil çoğu platform için hesapları ele geçirmek ya brute force (bu çok eskidi artık) ya da phising mecburi gibi bir şey.
ya şimdi sorun şu ben insnları kadırmakta çok kötüyüm bu yüzden phis yapamıyorum brute force dediğim gibi istesemde yapamıyorum yokmu bu şifreleri elde etmenin bir yolu

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
elimde çalışan rat var ama bunu insanlara nasıl yuttururm bilmiyorum örnek olarak diyelimki ( olay kurgudur ) kuzenimin hesabını ele geçirecem elimdeki rat dosyasını ona nasıl yutturum ki
Sosyal mühendislik yeteneklerini geliştirmen lazım.
İlk önce bu tür işlerle uğraştığını kuzenine asla söylemiyorsun, sosyal medya profillerinde hacker sayfaları,fotoğrafları dahil hiçbirşey beğenmiyorsun ayrıca dilini sıkı tutup tartışmalara asla girmiyorsun.

Birgün kuzenine gidince kuzen şu usb ye bir iso yazdıralım diyorsun ardından pc ye oturunca tek yapman gerek iki kere tıklamak.

Bu en basit senaryo hayal gücüne göre gelistirebilirsin sadece değiştirmemen gereken tek husus saf gibi gözükmek.

17 Eki 2023
65
16
Sosyal mühendislik yeteneklerini geliştirmen lazım.
İlk önce bu tür işlerle uğraştığını kuzenine asla söylemiyorsun, sosyal medya profillerinde hacker sayfaları,fotoğrafları dahil hiçbirşey beğenmiyorsun ayrıca dilini sıkı tutup tartışmalara asla girmiyorsun.

Birgün kuzenine gidince kuzen şu usb ye bir iso yazdıralım diyorsun ardından pc ye oturunca tek yapman gerek iki kere tıklamak.

Bu en basit senaryo hayal gücüne göre gelistirebilirsin sadece değiştirmemen gereken tek husus saf gibi gözükmek.
saygı değer hocam eğer evine gidemiyorsam ne yapmalıyım
ı birde kuzenim siber güvenik üzerine üniversitelerde ve liselerde seminer verdiğimi biliyor bilmeyen bir kişi olsa ne yaparım

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
ı birde kuzenim siber güvenik üzerine üniversitelerde ve liselerde seminer verdiğimi biliyor bilmeyen bir kişi olsa ne yaparım
Üniversitelerde seminer veriyorsun bir de siber güvenlik üzerine?

9d3e6ac9a63f02065aef4bd0cfc52fbe.jpg

17 Eki 2023
65
16
Brute force ile yıllardır hiç bir şey kıramadım 🥲
benimde içim yanıyor ya eskiden ne güzeldi 15 dk bulup şifreyi girerdik şimdi insta hackleyenler nasıl yapıyor acaba phising yaptıklarını düşünmüyorum şahsen çünki bir sürü ünlü insan var bu olayın içinde bu ünlülerin şifrelerini phising yöntemi ile almak geröekten sıkıntı yani nasıl yapıyorlar diye düşünüyorum yani.

qweeerrrttt65

Yeni üye
18 May 2019
12
2
arkadaşlar hepinize merhaba ben insta hacklene yöntemi arıyorum bilen varmı ( brute force ve phising dışında ) birde saldırı kullanıcı yönlü olmasın lütfen sebebi kullanıcıları kandırmak zor oluyo yada şötle sorayım sadece kullanıcı adını bildiğimiz hesaba brute force veya phising yapmadan kullanıcının kendisi ile uğraşmadan nasıl girilir nasıl yapılır bir yolu varmı anlatırmısınız ?
Kanka şifreyi aldıktan sonra çift doğrulama var ise hesapta giriş yapman problem olabilir

benimde içim yanıyor ya eskiden ne güzeldi 15 dk bulup şifreyi girerdik şimdi insta hackleyenler nasıl yapıyor acaba phising yaptıklarını düşünmüyorum şahsen çünki bir sürü ünlü insan var bu olayın içinde bu ünlülerin şifrelerini phising yöntemi ile almak geröekten sıkıntı yani nasıl yapıyorlar diye düşünüyorum yani.
Kanka eğer mail adresini biliyorsan mail at ve pc ye sız oradan girerse dahi bütün şifreler elinde olur bi ara böyle yaparak steam hesapları çalıyorlardı oradaki paraları belli bir komisyon ile banka hesaplarına çekiyorlardı bunu yapan ekip Hollanda da Türk bir ekip örnek verdim sorumluluğu bana ve THT ait değildir

17 Eki 2023
65
16
Kanka şifreyi aldıktan sonra çift doğrulama var ise hesapta giriş yapman problem olabilir
knk sana çok saçma sapan bir şey söylicem evet iki faktörlü doğrulama geliyor olsa bile atlatma yötemleri var birde kullanıcı adını bildiğimiz bir hesabın instagram zerinden şifremi unutum seçeneğine tıklayıp kullanıcı adını yazdıktan sonra telefona doğrulma kodu sms olarak gidiyordu ve biz bunun 6 haneli saylarda oluşurdu bizde buraya burte force tekrar atıp şifreyi değiştikten sonra girerdik şimdi instagram ne yaptı direkt olarak heba bağlı eposta hesabına giriş link i atıyor yani bu durumdan dolayı yine aramaya başladım ya

Kanka eğer mail adresini biliyorsan mail at ve pc ye sız oradan girerse dahi bütün şifreler elinde olur bi ara böyle yaparak steam hesapları çalıyorlardı oradaki paraları belli bir komisyon ile banka hesaplarına çekiyorlardı bunu yapan ekip Hollanda da Türk bir ekip örnek verdim sorumluluğu bana ve THY ait değildir
senin bu dediğin beef e biraz benziyor aslında şimdi düşündümde yapılabilir şöyle bir yol izlenebilir bu anlatacağımdan ben veya tht sorumlu değildir en temel seviye anlatacam ki kimse yapmasın ama anlayan yapar şimdi ne diyim bütün siber güvenlikçiler bilir beef in nasıl kulanıldığını yine bu mantık ile bir tarayıcı oyunu yapsak yada birisini kopyalasak yapmak uzun sürer buna beef hook içine gömsek olur ama bunun için ücretsiz sunucu lazım olur onu nerden bulacaz fikir için teşekür ederim.

qweeerrrttt65

Yeni üye
18 May 2019
12
2
senin bu dediğin beef e biraz benziyor aslında şimdi düşündümde yapılabilir şöyle bir yol izlenebilir bu anlatacağımdan ben veya tht sorumlu değildir en temel seviye anlatacam ki kimse yapmasın ama anlayan yapar şimdi ne diyim bütün siber güvenlikçiler bilir beef in nasıl kulanıldığını yine bu mantık ile bir tarayıcı oyunu yapsak yada birisini kopyalasak yapmak uzun sürer buna beef hook içine gömsek olur ama bunun için ücretsiz sunucu lazım olur onu nerden bulacaz fikir için teşekür ederim.
Kanka sosyal mühendisliğini kullan onun ile ortak arkadaşın varsa ve onu manipüle edebilirsen onun aracılığıyla da istediğin bilgiyi elde edebilirsin mesela Android kullanıyorsa o iki kurban internetten indirdirğin bir APK oyunun içine virüs yükleyebilirsin sonra aracı arkadaşa da bunu paylaşıp indirmesini sağlamalısın sonraki süreç senin ne kadar manipüle edebileceğine bağlı senin teşviği ile kuzenine indirip bütün her şeyi çekebilirsin sadece düşün o kadar çok uğraşılacak bir durum değil kolay çözümleri bulabilirsin GÜVENLİĞİN EN ZAYIF HALKASI İNSANDIR

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.